VSE CITY RUN: Vyhráva jeden, pomáha každý

Prvý štartový výstrel VSE City Run zaznel v roku 2008 v Košiciach a dnes sa už radí medzi najväčšie charitatívne športové podujatia na Slovensku. Spoločnosť Východoslovenská energetika stojí pri tomto projekte nepretržite od jeho vzniku. Pred májovou oslavou prvého okrúhleho jubilea sa ešte spolu obzrieme za tým, čo sa nám za 9 rokov s VSE City Run podarilo:

  • 17 podporených neziskových organizácií a projektov v 7 mestách východného Slovenska
  • Na bežeckých pásoch i v uliciach sme ubehli viac ako 110 000 km.
  • V doterajšej histórii podujatia sa na štart postavilo 26 775 veľkých i malých bežcov.
  • Doposiaľ sa vyzbieralo a vybehalo 100 850 €.

 

Čo prinesie 10.ročník?

Silné derby dvoch najväčších východoslovenských miest, Košíc a Prešova.

V Košiciach navyše špeciálne sprievodné podujatie – Slovenská premiéra detskej atletickej súťaže ČOKOLÁDOVÁ TRETRA, víťazom ktorej sa otvoria brány jedného z najväčších európskych atletických mítingov ZLATEJ TRETRY v Ostrave, kde sa stretnú s najrýchlejším mužom planéty, Usainom Boltom.

VSE CITY RUN je hlavne o pomoci a charite. Tento rok pomáhame ľudom, ktorí stratili jeden zo základných zmyslov - zrak. Viete si predstaviť aký je náročný život týchto ľudí? Krása okolitého sveta navždy drieme za temnou záclonou. Krása sveta je tak blízko, no zároveň je nekonečne ďaleko.

Pomoc a celý výťažok zo štartovného poputuje pre košické a prešovské krajské stredisko Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Hodnota pomoci bude opäť závisieť aj od úsilia bežcov striedajúcich sa na celodennom bežeckom páse.

Priemerná dĺžka 4km behu je niečo okolo 25 minút. Za takýto čas si ani nenakúpime, neposedíme s priateľmi pri šálke kávy, no môže uľahčiť už aj tak nesmierne komplikovaný život nevidiacich a slabozrakých.

Dovidenia na štarte v Košiciach 3.mája a v Prešove 11.mája.

Registrácia a info o behu na stránke cityrun.sk.