Počet žien na MMM rastie aj vďaka VSE

 

Východoslovenská energetika a.s. sa už tretí rok snaží prispieť k tomu, aby sa na štarte Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach zúčastňovalo stále viac žien a dievčat. Kým v roku 2012 ich bolo v hlavných kategóriách 20 %, tento rok to už je 35 %. V stále obľúbenejšom minimaratóne sa dokonca na štart postaví viac žien a dievčat ako mužov a chlapcov.

 

Prečo práve ženy?

Možno preto, že VSE a RWE sú prevažne mužské firmy, záleží nám na presadzovaní rodovej rovnosti prirodzeným spôsobom. Kým v niektorých profesách by presadzovanie kvót bolo neprirodzené, v športe je podpora rovnosti pohlaví úplne prirodzená, ba priam užitočná.

Keď sme sa v roku 2013 stali jedným z hlavných partnerov MMM, zistili sme, že v porovnaní s ostatnými svetovými maratónmi zaostávame v Košiciach práve v počte zástupkýň nežného pohlavia na štarte. Chceme preto pomôcť v tejto oblasti.

 

Ako na to?

Maratón je beh na dlhé trate, dostať ženy na jeho štart o to dlhší. Vznikol preto program Woman Friendly Marathon. Počas celej bežeckej sezóny sa v ňom snažíme urobiť všetko preto, aby si ženy a dievčatá našli cestu na bežecké chodníčky a nakoniec aj na vrchol atletického kaledára – MMM. Každý týždeň sa konajú v lesoparku Anička tréningy pre ženy, venujú sa im tam špičkoví atléti a trenéri. Počas tréningov je k dispozícii aj baby sitting pre mamičky. Obľubu si získava aj víkendový letný tréningový kemp a tradične úspešným býva 5 km charitatívny Velvet Run na konci prázdnin.

 

Prvé úspechy

Štatistiky potvrdzujú, že program má úspech. Tak v celkovom počte účastníčok MMM ako aj v tíme bežcov VSE. Tých je každý rok takmer 100 a aspoň tretina z nich sú ženy. Kým v predošlých rokoch behávali hlavne minimaratón, dnes si ich stále viac trúfa aj na štafety alebo dokonca polmaratón.

 

Príďte nás podporiť už túto nedeľu

Ako sa v našej firme hovorí, na Medzinárodnom maratóne mieru pobežíme na plný plyn. Príďte nás preto, rovnako ako aj ďalších bežcov, podporiť a hlasnými pokrikmi povzbudiť.

Tešíme sa na Vás.

 

V roku 2015 sa najlepšie pobeží tím, ktorí pôjdu na Modrý plyn