Mitsubishi Košice na mape eMobility

 

Od polovice februára môžu majitelia elektromobilov dobíjať svoje vozidlá na ďalšom mieste v Košiciach. Je ním autorizovaný predajca a opravca značky Mitsubishi, spoločnosť TRIDIAM s.r.o. na Slaneckej ceste 1, kde uviedli do prevádzky nabíjaciu stanicu od Východoslovenskej energetiky a.s. (VSE).

Iniciatíva autorizovaného predajcu a opravcu vozidiel značky Mitsubishi pri dopĺňaní svojich služieb o verejne prístupnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily sa pomaly stáva štandardom. Národná mapa e-mobility www.kdenabijat.sk sa tak na východe Slovenska zase zahustila. Na verejne dostupných nabíjačkách od VSE si vedia fanúšikovia elektropohonu dobiť svoje vozidlá v rámci Košíc aj pred Jakabovym palácom, v hoteli Dália, pred budovou EcoPoint pred showroomom AutoValas ale aj na košickom Letisku či v OC Galeria. Celkovo pochádza z VSE na Slovensku už 15 verejných nabíjacích staníc, na ktorých sa môže naraz nabíjať až 23 elektromobilov.

Synergie

„Táto iniciatíva je dôkazom toho, že prinajmenšom v rámci Košíc dochádza k zlomu. Stále viac firiem považuje miesto na nabíjanie elektromobilov za štandard,“ hodnotí za Skupinu VSE Holding Richard Pieger, vedúci úseku Rozvoj spoločnosti.

 

Niečo navyše

„Zriadenie nabíjacej stanice vnímame ako krok vpred v rozvoji služieb poskytovaných našim zákazníkom,“ povedal Norbert Považan, vedúci predaja vozidiel Mitsubishi v TRIDIAM Košice. Ich nabíjačka bude ponúkať svoje služby zadarmo 24 hodín denne v priestoroch areálu spoločnosti TRIDIAM na Slaneckej ceste.

Martin Krob, generálny riaditeľ výhradného dovozcu vozidiel značky Mitsubishi na Slovensko, spoločnosti M Motors SK, dodal: „Som nesmierne rád, že práve spoločnosť TRIDIAM s.r.o., ktorá v rámci dílerskej siete Mitsubishi na Slovensku dosiahla najlepšie predajné výsledky za rok 2015, je úplne prvým z našich dílerov na Slovensku ale i v Čechách, ktorí pristúpili k takémuto pionierskemu kroku. Aj s ohľadom na to, že v roku 2015 sa stal práve Mitsubishi Outlander PHEV najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom v Európe, to považujem za správny a najmä logický krok zo strany nášho dílera, ktorý povedie nielen k priamej podpore predaja plug-in hybridných vozidiel z ponuky Mitsubishi, ale aj k rozvoju infraštruktúry v Košiciach a okolí.“

 

Prinášame energiu na cesty

VSE vidí pri podpore elektromobility svoju úlohu predovšetkým v oblasti nabíjacej infraštruktúry. Aj preto vybudovala jednu z najpočetnejších sietí verejných nabíjačiek, ktoré sú k dispozícii okrem východného Slovenska aj v Nitre a Bratislave. „Od roku 2010 sa snažíme byť lídrom pri uvádzaní konceptu eMobility na slovenské cesty. Aj preto sme ako prví na Slovensku zakúpili v roku 2011 výhradne elektrické vozidlo do svojho vozového parku a každý rok sa snažíme priniesť niečo nové v oblasti eMobility pre verejnosť,“ zdôrazňuje R. Pieger a dodáva: „Nabíjacia infraštruktúra je najdôležitejšia vec pre rozvoj elektromobility. Oproti minulosti, keď sme do verejných nabíjačiek investovali sami, je dnes už na trhu viacero hráčov, ktorí nás nasledujú a investujú. Teší nás, že ak dnes niekto hľadá partnera, sme prvou voľbou. Máme totiž know-how aj skúsenosti s inštaláciami po celom Slovensku, navyše Skupina VSE je súčasťou koncernu RWE, ktorý je jedným z najväčších operátorov elektromobility v Európe, preto veríme, že vieme poskytnúť to najlepšie know-how aj pre rozvíjajúci sa slovenský elektromobilitný trh.“

 

Prečo elektromobilita?

Elektrický pohon vozidiel má budúcnosť. Elektrické autá neprodukujú v mieste prevádzky CO2, sú tiché a náklady na prejdenie 100 km sú 4 až 5-krát nižšie ako pri konvenčných pohonoch (pri dnešných cenách elektriny sú to zhruba 2 – 3 € na 100 km). Predovšetkým v oblasti mestskej mobility má elektrický pohon najväčší potenciál. Až 80 % jázd v Európe je totiž do 40 km, čo je ideálne aj vzhľadom na dojazd vozidiel.

 

Fotogaléria:

obrázok Mitsubishi1

obrázok Mitsubishi2

obrázok Mitsubishi3

obrázok Mitsubishi4