Počet žien na štarte MMM rastie aj vďaka VSE

Podľa posledného pohľadu do štartových listín sa tento rok na najstaršom maratóne Európy zíde až 5 365 dievčat a žien. Niet pochýb, že svoju zásluhu na tomto každoročne rastúcom čísle má aj iniciatíva Medzinárodného maratónu mieru s názvom Women Friendly Marathon (WFM).

 

Bezplatné bežecké tréningy a poradenstvo

Projekt WFM, ktorý je realizovaný s podporou spoločnosti Východoslovenská energetika a.s., prináša aktivity, ktoré pomáhajú dievčatám a ženám nájsť cestu k behu ako prirodzenej voľnočasovej aktivite. Medzi nich patrí aj poradenstvo a bezplatné tréningy, ktoré sú organizované v Mestskom parku v Košiciach pod vedením skúsených trénerov. Tréningy prebiehajú každú stredu od polovice apríla do maratónskeho týždňa a tvoria základ tejto dnes najväčšej bežeckej komunity na Slovensku. Nedeľňajší maratón bude vrcholom sezóny nielen pre členky tejto bežeckej komunity, ale aj pre mnohých ďalších bežcov, ktorí sa odhodlali zdolať štedrú nádielku kilometrov (každý tú svoju) na tomto najstaršom maratóne Európy. 

 

Príďte podporiť všetkých bežcov

96. ročník medzinárodného maratónu mieru sa uskutoční v nedeľu 6. októbra 2019. Príďte povzbudiť svojich blízkych a známych, ale aj neznámych vytrvalých bežcov. My tam budeme určite!