Počty alergikov v posledných rokoch výrazne stúpajú. Alergickou nádchou trpí cca 30 % populácie a skupina astmatikov je na úrovni 5 % populácie. Preto sa vynárajú otázky súvisiace s kvalitou ovzdušia a týkajú sa najmä tejto skupiny obyvateľov. Táto téma sa priamo dotýka aj zariadenia, ktoré sa v poslednom období stáva súčasťou väčšiny uzavretých priestorov a postupne aj našich domácností, a tým je klimatizácia. 
 

Je teda klimatizácia vhodná pre alergikov? 

Odpoveď je jednoznačná: áno, klimatizácia je vhodná pre alergikov aj astmatikov.  Dnešné klimatizácie sú dokonca významným pomocníkom, ktorý im vie uľahčiť život. Klimatizácia okrem primárnej funkcie chladenia znižuje aj vlhkosť, čím zabraňuje vzniku a množeniu plesní, baktérii a vírusov.  

Okrem toho disponujú viacerými filtrami pevných častíc, ktoré podľa typu klimatizácie dokážu filtrovať aj pevné mikročastice o rozmeroch mikrometrov. Zdravotná funkcia filtrov je najmä dnes veľmi aktuálna. Klimatizácie vybavené najrôznejšími filtrami a technológiami na čistenie vzduchu, vďaka čomu dokážu značne pomôcť najmä alergikom či astmatikom. Očisťujú vzduch od prachových čiastočiek, peľov, zápachu a tiež od vírusov, ktoré sa zachytávajú na malých časticiach vo vzduchu.  

Takto vybavené klimatizácie vie zákazník využiť aj mimo letných období, pretože vzduch v miestnosti  vedia filtrovať aj bez toho, aby ju chladili. 

Je dôležité povedať, že pre zachovanie kvality funkcií klimatizácie ako aj pre čistotu ovzdušia v miestnostiach, ktoré sú klimatizované,  je potrebná pravidelná údržba klimatizácie tzv. ročné servisné prehliadky. Je to preto, aby sme zabezpečili zdravú prevádzku klimatizácie a výmenu filtrov. Dlhodobé používanie filtrov bez ich výmeny totiž spôsobuje, že sa v nich akumulujú prachové a iné pevné častice, ktoré znemožňujú efektívne čistenie vzduchu. 

Najlepšie klimatizácie určené pre alergikov a astmatikov: 

Na trhu sú dostupné klimatizácie disponujúce výrazne posilnenými funkciami čistenia vzduchu – okrem iných napríklad aj: Samsung WIND FREE PURE 1.0 s funkciou čističky vzduchu vybavenou filtrom PM1.0, ktorý zachytáva aj ultrajemné častice a sterilizuje viac ako 99 % baktérii zachytených elektrostatickým filtrom.  

Okrem toho, prostredníctvom laserového senzora analyzuje aktuálnu kvalitu vzduchu a zobrazuje úroveň čistoty vzduchu osvetlením displeja. Takisto je vybavená čistením tzv. Freeze Wash, na ktoré vás klimatizácia upozorní na vašom smartfóne a udržíte ju tak v kondícii stlačením jedného tlačidla. 

Podobne vhodná jednotka pre alergikov a astmatikov je DAIKIN STYLISH, ktorá je vybavená patentovanou technológiou Flash Streamer. Streamer technológia je typ plazmového výboja s inovatívnym čistením vzduchu, ktoré stabilne generuje vysokorýchlostné elektróny a rozkladá tak alergény, plesne, roztoče a peľ. 

 

Placeholder
Takto vybavené klimatizácie sú dnes dostupné pre každého aj na mesačné splátky.
Nezaháľajte, pozrite si naše klimatizácie a my vám zašleme nezáväznú cenovú ponuku.