Každú domácnosť každoročne trápia sezónne problémy. V zime sú to vysoké účty za kúrenie, v lete nadmerná spotreba vody. Pri snahe ušetriť sa často zriekame nášho štandardného pohodlia a odopierame si pohodu, ktorá by mala byť základom šťastnej domácnosti. Naši Experti tento stav dôverne poznajú, a preto vám prinášajú riešenia, ktoré eliminujú vaše starosti, nie však komfort či váš rodinný rozpočet.

Letné obdobie so sebou prináša nielen horúčavy, ale aj vyššie účty za energie. Vaše účty primárne navyšujú ventilátory, ktoré bežia nonstop,či klimatizácia, bez ktorej si niektorí nedokážu leto ani predstaviť. Nehovoriac o tom, koľko litrov vody v týchto mesiacoch v domácnostiach zbytočne pretečie. Na internete sa dočítate hneď niekoľko rád, ako v lete ušetriť. Ide o jednoduché tipy na duálne splachovanie, uzatváranie vodovodnej hlavice pri čistení zubov či finančne náročnejšie, akými sú kúpa nových, energeticky nenáročných spotrebičov. Tieto riešenia sú efektívne, no za vysokými účtami často stojí aj nadmerná spotreba vody počas sprchovania. Tento rok sa môžete rozlúčiť s týmto problémom raz a navždy.

Ideálnym riešením, ktoré vám v lete ušetrí zbytočné výdavky a zníži účty za vodu celoročne, je úsporná sprchová hlavica. Počet domácností, ktoré stavili práve na toto riešenie, každoročne pribúda. V súčasnosti sa teší obľube najmä vďaka tomu, že finančná úspora je len jedným z mnohých benefitov, ktoré ponúka.

Rovnaký komfort za menej peňazí

Vedeli ste, že s úspornou sprchovou hlavicou dokážete ušetriť až 70% spotrebovanej vody?

Voda bez obmedzovača prietoku má prietok 16 až 20 litrov/min., v závislosti od typu hlavice, pričom prietok šetriacej sprchy je iba 5,7 litrov/min.

Táto jednoduchá matematika dokazuje, že ušetriť na spotrebe vody nie je zložité, stačí iba nájsť riešenia, ktoré napĺňajú potreby vašej domácnosti. A práve objavovanie týchto riešení je úlohou našich Expertov. Okrem zhodnotenia stavu vašej domácnosti a návrhov energetickej úspory vám vypočítajú sumu, ktorá by mohla vo vašej peňaženke na konci roka pribudnúť.

Primárnou úlohou Expertov je nájsť riešenia, ktoré vás potešia nielen po finančnej, ale aj praktickej stránke. Ich návrh pozostáva z riešení, ktoré sú kombináciou energetickej nenáročnosti a komfortu. V prípade šetriacej sprchy znižujete spotrebu vody prostredníctvom obmedzeného prietoku, no o príjemný pocit zo sprchovania napriek tomu neprichádzate. Voda sa totiž zmiešava so vzduchom, vďaka čomu ostáva prúd vody rovnako príjemný.

Ďalším benefitom je desaťkrát odolnejší povrch voči poškrabaniu. V prípade, že dôjde k akémukoľvek poškodeniu zariadenia, máte nárok na bezplatnú výmenu, nakoľko sa na ňu vzťahuje nekonečná záruka. Po piatich rokoch získavate nový model automaticky.

 

Spojenie ekologického myslenia a praktických benefitov

Napriek tomu, že toto zariadenie slúži primárne k energetickej úspore, jeho výrobcovia sa zameriavajú aj na jeho praktickú stránku a príťažlivý dizajn. Aj vďaka ľahko umývateľnému povrchu, držiaku odolnému voči prekrúteniu či presným tryskám sa teší obľube širokej verejnosti. Okrem finančných a praktických výhod znamená šetriaca sprcha aj posun k ekologickému spôsobu života. Energetická úspora je momentálne horúcou témou a primárnym cieľom veľkých energetických spoločností, ktoré sa snažia o rozšírenie obnoviteľných zdrojov energie a šetrnejší prístup k energetickej spotrebe.

Energetické poradenstvo je považované za najefektívnejší spôsob, ako nájsť pre vašu domácnosť presne to, čo potrebuje. Návrh riešení je výsledkom odbornej analýzy konkrétnej domácnosti, ktorá je vo svojich potrebách špecifická. Vďaka možnosti bezplatného poradenstva už nemusíte tráviť hodiny na internete, ani sa pýtať vašich známych. Stačí, ak prejavíte záujem o návštevu innogy Experta a všetky odpovede vám onedlho zaklopú na dvere.