Sme členom nemeckej energetickej skupiny E.ON

Dohoda RWE s koncernom E.ON už bola dlhšie prebiehajúcou transakciou na európskom trhu s energiami. Deje sa postupne a v lete do transakcie vstúpila aj naša Skupina VSE Holding.

Oficiálne to na tlačovej konferencii konanej dňa 30. júla 2020 spoločne vyhlásili minister hospodárstva SR Richard Sulík a Markus Kaune, predseda predstavenstva E.ON Slovensko. Svoje rozhodnutie potvrdili aj podpisom Memoranda o porozumení.

Nový akcionár

Na fotografii Markus Kaune. S účinnosťou od 1. septembra 2020 pôsobí vo funkcii predsedu predstavenstva spoločnosti VSE Holding a s účinnosťou od 23. septembra sa stal aj generálnym riaditeľom tejto spoločnosti.

Spoločnosť E.ON nadobudla 49% podiel v spoločnosti VSE Holding, druhým akcionárom a vlastníkom 51 % akcií naďalej ostáva Slovenská republika, v mene ktorej koná MH SR.

Na prvom mieste je zákazník a jeho potreby

Skupina E.ON pôsobí v 15 krajinách, má viac ako 75 tisíc zamestnancov a viac ako 50 miliónov zákazníkov na celom svete. Podporuje kvalitu poskytovaných služieb, rozvoj inovácii i nových zelených produktov. Zákazníkom spoločností Skupiny VSE Holding bude naďalej poskytovať ten najlepší servis, na ktorí sú zvyknutí.