Placeholder
Odolný dvojokruhový výmenník
s vysokou účinnosťou vykurovania a prípravy teplej vody
Placeholder
Inteligentná riadiaca jednotka
s možnosťou ovládania cez mobilnú
aplikáciu
Placeholder
Široká ponuka
prevedenia so zameraním na vykurovanie bytov a rodinných domov
Placeholder
Kompaktné rozmery
premyslené konštrukcia, jednoduchá montáž aj údržba,

Nový kondenzačný kotol Panther Condens.

Panther Condens je vhodný pre vykurovanie vašej domácnosti a môže byť účinne ovládaný ekvitermným regulátorom. Nie je len ekonomicky úsporný, ale vyžaduje tiež iba minimum priestoru, napríklad mu postačí malý kút v kúpeľni, kuchyni alebo technickej miestnosti.

Zmena kvality plynu? Žiadny problém!

Panther Condens s inovatívnou technológiou FlameFit sa dokáže automaticky prispôsobiť meniacej sa kvalite plynu. Vďaka tejto funkcii kotol automaticky nastaví spaľovanie podľa zloženia dodávaného plynu. To znamená, že plyn je spaľovaný efektívnejšie, množstvo spalín je redukované a vy šetríte životné prostredie.

Teplú vodu budete mať k dispozícii okamžite.

Presne preto bola technológia Komfort vyvinutá: voda je ohriata v priebehu niekoľkých sekúnd a udržuje si konštantnú teplotu. Toto tiež znamená veľkú úsporu vody, kedy nemusíte čakať, než sa odpustí studená voda, čo môže ročne predstavovať úsporu vody v desiatkach m³ pitnej vody.

Ľahké a intuitívne ovládanie

Nový ovládací panel s dotykovým ovládaním je jednoduchý a zrozumiteľný. Štruktúra menu za ním je logická a jasne štruktúrovaná. Spotreba plynu, teplota vody alebo intervaly údržby sa zobrazujú jednoducho a zrozumiteľne, veľkými číslicami.

Nízka spotreba energie.

Vysoko účinná kondenzačná technológia tiež výrazne prispieva k zníženiu spotreby plynu. Nový kondenzačný kotol Panther Condens spĺňa požiadavky triedy energetickej účinnosti A. Po pripojení regulátora so snímačom vonkajšej teploty* sa účinnosť dokáže ešte zvýšiť až na triedu A+.

Odvody spalín

Odvod spalín komínom s hliníkovou vložkou a hliníkovým dymovodom

Do pôvodnej hliníkovej vložky, ktorá zostane kompletne zachovaná, sa nainštaluje flexibilná plastová vložka renoFLEX s deleným pätným kolenom. Hliníkový dymovod sa nahradí novým, určeným pre kondenzačné kotly. Prívod spaľovacieho vzduchu je zabezpečovaný z vonkajšieho priestoru cez pôvodnú hliníkovú vložku v komínovom telese (odporúčané) alebo samostatne. Toto riešenie nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.

Horizontálny alebo vertikálny hliníkovýodvod spalín „turbo“ s vyústením cezstenu alebo strechu

Pôvodný hliníkový odvod spalín sa demontuje a nahradí novým, určeným pre kondenzačné kotly. Prívod spaľovacieho vzduchu je opäť zabezpečený z vonkajšieho priestoru. Toto riešenie vyžaduje len minimálne
stavebné úpravy.