Placeholder
Odolný dvojokruhový výmenník
s vysokou účinnosťou vykurovania a prípravy teplej vody
Placeholder
Inteligentná riadiaca jednotka
s možnosťou ovládania cez mobilnú
aplikáciu
Placeholder
Široká ponuka
prevedenia so zameraním na vykurovanie bytov a rodinných domov
Placeholder
Kompaktné rozmery
premyslené konštrukcia, jednoduchá montáž aj údržba,

Kondenzačný kotol Gepard Condens - najmenší kotol vo svojej triede.

Gepard Condens je ideálny pre domy a byty s jednou kúpeľňou a v kombinácii s externým zásobníkom dokáže uspokojiť domácnosti s vyššími nárokmi na teplú vodu.

Vysoká spoľahlivosť vďaka starostlivo vybraným a dôkladne testovaným komponentom

 Je vybavený najmodernejším výmenníkom tepla z hliníkovej zliatiny novej konštrukcie, zaručujúci vysokú spoľahlivosť a životnosť s minimálnymi požiadavkami na údržbu. Je vhodný na výmenu starších závesných nekondenzačných kotlov pri minimálnych nákladoch na prispôsobenie do existujúceho vykurovacieho systému.

Nízka spotreba energie.

Vysoko účinná kondenzačná technológia tiež výrazne prispieva k zníženiu spotreby plynu. Nový kondenzačný kotol Panther Condens spĺňa požiadavky triedy energetickej účinnosti A. 

Odvody spalín

Odvod spalín komínom s hliníkovou vložkou a hliníkovým dymovodom

Do pôvodnej hliníkovej vložky, ktorá zostane kompletne zachovaná, sa nainštaluje flexibilná plastová vložka renoFLEX s deleným pätným kolenom. Hliníkový dymovod sa nahradí novým, určeným pre kondenzačné kotly. Prívod spaľovacieho vzduchu je zabezpečovaný z vonkajšieho priestoru cez pôvodnú hliníkovú vložku v komínovom telese (odporúčané) alebo samostatne. Toto riešenie nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.

Horizontálny alebo vertikálny hliníkovýodvod spalín „turbo“ s vyústením cezstenu alebo strechu

Pôvodný hliníkový odvod spalín sa demontuje a nahradí novým, určeným pre kondenzačné kotly. Prívod spaľovacieho vzduchu je opäť zabezpečený z vonkajšieho priestoru. Toto riešenie vyžaduje len minimálne
stavebné úpravy.