Letá sú dnes stále teplejšie, a preto je klimatizácia často nevyhnutným riešením. Cena klimatizácie do domu sa pohybuje od niekoľkých stoviek až po tisícky EUR. Záleží od počtu chladiacich jednotiek, kvality aj funkcií.

Montáž pozostáva z vŕtania prierazov medzi vonkajšou a vnútornými jednotkami, medených rozvodov chladiva, elektrického pripojenia, odvodu kondenzátu, ktorý vzniká vo vonkajšej jednotke a potrebného príslušenstva a účtuje sa samostatne.

 

Multi-split klimatizácia vychladí každú miestnosť vášho rodinného domu 

Výber typu klimatizácie do domu závisí od jeho dispozície a rozlohy. Pokiaľ chcete vychladiť viacero miestností, ktoré sú dispozične oddelené, je potrebná multi-split klimatizácia. Tá sa skladá z vonkajšej jednotky s väčším chladiacim výkonom a viacerých vnútorných jednotiek, ktoré sú umiestnené v jednotlivých miestnostiach rodinného domu. Sú prepojené rozvodmi chladiva s vonkajšou jednotkou, ktorá ochladzuje chladivo. Takto dokážete vychladiť každú miestnosť v dome.

Cena multi-split klimatizácie do rodinného domu závisí od chladiaceho výkonu vonkajšej jednotky, počtu vnútorných jednotiek a trasovania rozvodov chladiva. Cena multi-split klimatizácie do rodinného domu a jej montáže je spravidla pripravovaná na mieru na základe obhliadky u zákazníka. Obhliadku si môžete objednať tu  .

 

Single-split klimatizácia – ekonomické riešenie pre každú domácnosť 

Ďalšou jednoduchšou a lacnejšou alternatívou pre klimatizovanie rodinného domu sú single-split klimatizácie pozostávajúce z jednej vonkajšej jednotky a jednej vnútornej jednotky.

Slúžia na chladenie iba jednej miestnosti resp. dispozične prepojeného priestoru. V prípade, že chcete klimatizáciu do malého domu do 100m2 s jednou alebo dvoma klimatizovanými miestnosťami a hľadáte najekonomickejšie riešenie, je lacnejšou alternatívou mať dve single-split klimatizácie.

V prípade miestností rodinného domu do 25m2 vo väčšine prípadov postačuje klimatizácia s výkonom 2,5 kW a pre miestnosti do 40m2 postačuje klimatizácia s výkonom 3,5 kW. Cena najlacnejších single-split klimatizácií sa aj s odbornou montážou a zárukou na 5 rokov pohybuje okolo 1000 €.

Za užitočné funkcie ako ovládanie cez mobil, bezprievanová technológia, čistenie vzduchu si je potrebné priplatiť asi 100 € naviac. Z dlhodobého hľadiska sa tieto funkcie určite vyplatia.

V prípade záujmu je možné klimatizáciu mať aj na splátky a cena single-split začína už na 19 € mesačne.

Naši technici z VSE vám na nonstop linke *2407 poradia s výberom typu,  užitočných funkcií a financovania, aby bola vaša klíma do domu bola ideálna.